top of page

NASI SPECJALIŚCI

TOMASZ

FEMIAK

MARCIN MARKIEWICZ

ALICJA

KRATA

Filozof, trener, wykładowca Wydziału Psy-chologii Uniwersytetu Warszawskiego (1998-2011) i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (2001-). Międzynarodowy Trener Videotreningu Komunikacji (VIT), Absolwent Szkoły Trenerów Kadry Dla Społeczeństwa Uczącego Się TROP. Wykładowca Szkoły dla Trenerów Biznesu TROP, Praktyk NLP. Wieloletni trener i coach.

 

Twórca i propagator metody uświadomionego mówienia opartej na sokratejskiej maieutyce. Jest członkiem PTF, PTP.

 

W roku akademickim 2001/2002 w SWPS oraz na Wydziale psychologii UW, poprowadził, pierwsze, pilotażowe na polskich uczelniach wyższych, zajęcia z elementami filozofii pra-ktycznej: Wychowawcze i rozwojowe aspekty filozofii. Po sukcesie zajęć, w roku 2003 na Wydziale psychologii UW, otworzył pierwsze oficjalne zajęcia z doradztwa filozoficznego: Jak praktycznie wykorzystać swoją głupotę? — idea doradztwa filozoficznego w warsztacie psychologa. 

Stosuje filozofię w rozwoju kompetencji pra-cowników. prowadzi m.in. szkolenia dla mana-gerów i handlowców:

 Erystyka — sztuka prowadzenia sporów 

lub dla handlowców: 

Kto ma rację ten stawia kolację — czyli o potrzebach klienta i sile mojego zdania".

 

Pracował dla:

BCC, Hobas System Polska, STOP, Worldwide School, Urzędy Gmin: Bemowo, Praga Północ.

Zainteresowania naukowe:

Praktyczne zastosowanie filozofii (doradztwo filozoficzne); historia filozofii antycznej, historia filozofii polskiej.

Wybrane publikacje:

Terapia filozoficzna, czyli doradztwo filozoficzne w działaniu, w: Psychoterapia. Pogranicza. Podręcznik akademicki, red. L. Grzesiuk, H. Suszek, Eneteia, Warszawa 2012, s. 461-488.

Narodziny głosu – sztuka uświadomionego mó-wienia, jako narzędzie rozpoznawania głosu, w: Psychologia narracyjna. Tożsamość, dialogo-wość, pogranicza, red. E. Dryll, A Cierpka, Eneteia, Warszawas 2011, s. 43-62.

Czy Sokrates polubiłby kawę? czyli po filozofię do kawiarni, „Edukacja Filozoficzna”, Warsza-wa 2010, vol. 50, s. 177-191.

O błędach percepcyjnych i problemach wynika-jących z błędnego postrzegania rzeczywistości, czyli o poradnictwie filozoficznym dla bezrobo-tnych, w: Polskie ethos i logos, red. J. Skoczy-ński, Kraków 2008, Księgarnia Akademicka, s. 293-302.

Psycholog, psychoterapeuta, trener umie-jętności psychospołecznych, założyciel Warszta-towni. Studiował psychologię oraz fizykę w ra-mach Kolegium Międzywydziałowych Studiów Matematyczno Przyrodniczych na Uniwersyte-cie Warszawskim. We współpracy z Personnel Training Institute prowadził coaching dla nauczycieli szkół ogólnokształcących oraz językowych.

W ramach współpracy z Ośrodkiem psycho-terapeutycznym „Drabina” współprowadził war-sztaty dla młodzieży szkolnej z profilaktyki uzale-żnień. Jako psychoterapeuta dzieci i młodzieży współpracował z Centrum Psychoterapii Synergis prowadząc indywidualną terapię z dziećmi i młodzieżą z Zespołem Aspergera. Ukończył szkolenie z psychoterapii poznawczo behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum CBT w Warszawie oraz Szkołę Trenerów Umiejętności Psycho-społecznych w Stowarzyszeniu OPTA.

MICHAŁ

MONIEWSKI

Psycholog i trener z wykształcenia i pasji. Ukończył studia na Wydziale Psychologii UW. Sekretarz Polskiego Towarzystwa Mind-fulness – propagującego medytację uważno-ści w redukcji stresu. Wszechstronny zakres wiedzy pozwala mu na eksperckie podejście do badanych problemów, a kreatywność i spontaniczność na znajdowanie rozwiązań niekonwencjonalnych.

Łączy NLP z duchowością chrześcijańską i praktykami wschodu, podobnie, jak jego mistrzowie – Robert Dilts i Stephen Gilligan. Szkolił się też u Tomasza Femiaka, Mirosławy Huiflejt-Łukasik (Polski Instytut NLP), Jolanty Berezowskiej, Johna Kabat-Zinna, Alexa Berzina, Serge’a Kahili-Kinga.

Poza szkoleniem lubi wspinać się na alpejskie czterotysięczniki, fotografować i spawać (!) Do zespołu wnosi energię, opanowanie i wiedzę.

Mediator, trener, superwizor, coach relacji z doświadczeniem w zarządzaniu konfliktami. Prezes Zarządu Fundacji MEDIARE: Dialog – Mediacja – Prawo. Koordynator ds. mediacji w Kancelarii Prawnej PATRIMONIUM. Specja-lizuje się w problematyce zachowań ludzi w sytuacjach trudnych, w konfliktach i sporach – w społecznościach lokalnych, we współpracy zawodowej, w bliskich związkach. Praktyk – mediator z 15-letnim doświadczeniem w alternatywnych metodach rozwiązywania konfliktów pracowniczych, biznesowych, społe-cznych, rodzinnych, rozwodowych, w spra-wach sądowych cywilnych i karnych. Trener i superwizor mediacji. Prowadzi szkolenia kwa-lifikacyjne, staże i superwizje dla mediatorów wg autorskiego projektu „Mediator w społecz-ności”. Trener, szkoleniowiec. Szkoli z umieję-tności menedżerskich, m.in. w zakresie komu-nikacji bez przemocy, zarządzania zmianą i konfliktem, pokojowego rozwiązywania spo-rów. Prowadzi warsztaty i coaching w zakre-sie motywowania i rozwoju osobistego. Auto-rka licznych publikacji z zakresu komunikacji, konfliktu, mediacji, relacji. Gość audycji radio-wych i telewizyjnych. 

MAREK

MIREŃSKI

Człowiek, psycholog absolwent UW, instruktor RMA. Współpracuje ze sportowca-mi (sporty walki, rugby), kaskaderami - IST Ryszarda Janikowskiego, członek Unii Jiu-Jitsu. Prowadzi szkolenia z zakresu pracy z ciałem i psychiką, specjalizuje sie w techni-kach oddechowych, relaksacyjnych, i kontroli napięcia oraz wyprowadzaniu bólu z ciała.

W pracy koncentruje się na świadomości w obrębie ruchu i ciała, uwalnianiu chronicz-nych napięć, korzystając z technik terapeuty-cznych opartych na holistycznym postrzega-niu człowieka.

Wspiera rozwój indywidualny Pasjonuje się tradycją zachodnią.

Jego motto: The human body is the best picture of the human soul.

bottom of page