top of page

PROGRAM AKADEMII DORADCY FILOZOFICZNEGO

KONTAKT

AKADEMIA DORADCY FILOZOFICZNEGO
TEMATYKA ZJAZDÓW
Poradnia Filozoficzna

Miesiąc:

Temat zjazdu:

Nabyte kompetencje:

 

 

 

Marzec

 

 

 

Trening

interpersonalny

 

 

 

Poznanie własnego stylu komunikacyjnego oraz po-staw i schematów komunikacyjnych w grupie. Praca z rzeczywistymi interakcjami uczestników grupy treningowej. Usuniecie samoograniczających nawy-ków i przekonań utrudniających budowanie relacji. Łatwiejsze przenoszenie nowych doświadczeń do codziennej praktyki życiowej. Doradztwo filozoficzne, terapia filozoficzna

 

 

Kwiecień

 

Komunikacja

 

 

Otwartość i uwrażliwienie na innych. Udoskonale-nie kontaktu i słuchania. Motywowanie i wywieranie wpływu poprzez język werbalny i niewerbalny język ciała. Zwiększenie w procesie komunikacji inter-personalnej zakresu świadomość siebie i innych. Wypraco-wanie technik autoprezentacji.

 Doradztwo filozoficzne, terapia filozoficzna

 

Maj

 

Fundament

warsztatu

trenerskiego

 

 

Rozpoznawanie potrzeb szkoleniowych w firmach i badanie potrzeb klientów indywidualnych. Przygoto-wanie i prowadzenie szkoleń metodami aktywnymi. Reguły pracy w grupie szkoleniowej. Ewaluacja prowa-dzonych zajęć trenerskich.

 

 

Czerwiec

 

Elementy coachingu

w warsztacie doradcy filozoficznego

 

 

Teoria coachingu. Cel – Plan – Realizacja przebieg sesji coachingowej Umiejętność stosowania coach-ingu w praktyce. Trening umiejętności i postaw coacha.

 Doradztwo filozoficzne, terapia filozoficzna

 

Lipiec

 

Mentoring

 

 

Mentoring jako proces rozwojowy. Mentoringa na tle innych procesów w firmie. Koordynowanie mento-ringu. Definiowanie kompetencji i wiedzy w organi-zacjach. Wybieranie mentora i mentee. Zakres odpo-wiedzialności i kompetencji osób biorących udział w procesie mentoringu. Mentoring – zasady uczenia dorosłych. Tomasz Femiak, Akademia Doradcy Filozoficznego

 

 

Sierpień

 

Erystyka, 

sztuka argumentacji,

techniki manipulacyjne

i negocjacyjne

 

 

Główne pojęcia negocjacyjne i ich zastosowanie. Naj-skuteczniejsze strategie i modele negocjacji. Diagno-za własnego stylu negocjacyjnego. Narzędzia nego-cjacyjne. Ochrona przed trikami negocjacyjnymi. Efe-ktywne przedstawianie własnych argumentów i roz-wiązań w trudnych sytuacjach negocjacyjnych. Zwię-kszenie własnej skuteczności negocjacyjnej.

Doradztwo Filozoficzne,

 

Wrzesień

 

Mediacje

 

 

Konflikt i jego dynamika. Myślenie strategicznie i konstruktywne w sytuacjach konfliktowych. Przebieg i zastosowanie procedury mediacji. Techniki media-cyjne i komunikacyjne. Potencjał i ograniczenia roli mediatora. Podstawy prawne mediacji. Rozwiązy-wanie konfliktów w życiu i swoim miejscu pracy.

Terapia Filozoficzna

 

Październik

 

Pierwsza pomoc psychologiczna;

podstawy diagnostyki, podstawy psychologii,

diagnoza psychologiczna

rozpoznanie filozoficzne

 

 

 

Etapy i uwarunkowania procesu diagnozowania. Me-tody diagnostyczne i zakres ich zastosowania. Błędy w procesie wnioskowania diagnostycznego. Etyczne problemy i ograniczenia w diagnozowaniu. Umieję-tność planowania i prowadzenia procesu diagnosty-cznego. Stosowanie metod diagnostycznych w pra-ktyce (rozmowa, obserwacja, kwestionariusze, techniki projekcyjne). Poszerzanie własnej wiedzy oraz budowania profesjonalnych umiejętności dia-gnostycznych. Ego Eimi, Tomasz Femiak, Filozoficzna Akademia Rozwoju Osobistego

 

 

Listopad

 

Praktyki filozoficzne I

 

 

Podstawy antycznej psychagogiki. Psychologia homerycka. Od Erosa platońskiego do koncepcji nadświa-domości A. Krokiewicza. Ćwiczenia anty-cznych filozofów czyli <<zrób wiem, że nic nie wiem>>. Maieutyka jako sztuka uświadomionego mówienia. Współcze-sne trendy i praktyki doradztwa filozoficznego.

 

 

Grudzień

Praktyki filozoficzne II

 

Współczesne trendy i praktyki doradztwa filozofi-cznego, cz. I. Doradztwo filozoficzne

 

 

Styczeń

 

 

Praktyki filozoficzne III

 

 

 

Współczesne trendy i praktyki doradztwa filozofi-cznego cz. II. Doradztwo filozoficzne

 

 

Luty

 

 

Podstawy prowadzenia

małej firmy edukacyjnej

 

 

 

Założenie i zarządzanie małą firmą o charakterze psycho-edukacyjnym. Motywacja poprzez zarządza-nie systemowe i indywidualne. Zasady skutecznej se-lekcji i doboru pracownika. Marketing strategiczny i promocja usług. Ja, lider - rola w zespole, kompe-tencje lidera i menadżera.Doradztwo filozoficzne

FILOZOFICZNA AKADEMIA ROZWOJU OSOBISTEGO EGO EIMI

Tel:  503 733 430

 

email faroegoeimi@gmail.com

 

NAPISZ DO NAS

Poradnia Filozoficzna
Doradztwo Filozoficzne
Poradnia Filozoficzna
Poradnia Filozoficzna
Doradztwo Filozoficzne

Twoja wiadomość została wysłana, dziękujemy!

bottom of page